Lodówki

LODÓWKI. Sprzęt AGD do Kuchni. Lodówki i Chłodziarki. Lodówki do zabudowy.
lodowka-zamrazalka

Niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni jest lodówka. Jest to urządzenie, w którym jest niższa temperatura niż w otoczeniu, dzięki czemu pozwala na dłuższe przechowywanie jedzenia. Dzięki lodówkom także potrawy są świeższe i zdrowsze. Lodówki są jednym z wielu typów AGD, które są do tego przeznaczone (wyróżniamy jeszcze chłodziarki, zamrażalki). Można oczywiście nabyć samą lodówkę, ale można również kupić lodówkę wraz z zamrażalnikiem, co jest praktyczne, ale wówczas pojemność zarówno lodówki, jak i zamrażalnika ulega zmniejszeniu. Obok lodówki w każdym domu jeśli chodzi o sprzęt AGD nie może zabraknąć pralki.

Można kupić tanie AGD w sklepie internetowym AGD (można od razu porównać oferty, parametry i wygląd różnych typów lodówek, bez wychodzenia z domu jest to podstawowa zaleta w AGD sklep internetowy). Można również udać się do specjalistycznego sklepu AGD, gdzie pracują specjaliści, którzy pomogą w wyborze najlepszej opcji lodówki. Na rynku działa wiele marek producentów lodówek, w tym w czołówce znajdują się Samsung, Siemens, Electrolux, Whirlpool, Amica, Polar, Bosch.

Oferują oni cały asortyment AGD do kuchni, w tym także wysokiej klasy lodówki (producenci w swych ofertach oprócz AGD wolnostojącego, mają również specjalne AGD do zabudowy). Wybierając lodówkę warto wziąć po uwagę kilka kwestii. Najważniejszą jest funkcjonalność i pojemność, więc jeżeli mamy dużą rodziną najlepiej wybrać lodówkę o dużej pojemności- dwukomorową, czyli o drzwiach typu side by side. Natomiast dla osób samotnych polecana jest lodówka mała, o pojemności. Warto także zwrócić uwagę na klasę oszczędności, którą prezentuje dana lodówka- najlepiej, aby była to lodówka typu A+++, ponieważ jest najbardziej oszczędna, a to jest ważne, bo przecież lodówka pracuje cały czas.

Trzecią istotną rzeczą jest także agregat, czyli urządzenie, dzięki któremu działa sprzęt AGD– najczęściej spotyka się lodówki o jednym agregacie i termostacie, choć oczywiście można kupić lodówkę z inną kombinacją. Ważną kwestią jest też tak zwana głośność pracy, najlepiej, aby nie przekraczała ona 38dB, bo w wyższym stanie przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu. Ostatnią kwestią jest też wygląd lodówki, ważne, aby pasowała ona do wykończenia kuchni, można oczywiście lodówkę, jako wyposażenie kuchni do zabudowy. Można również wybrać ją jako element wolnostojący. Kolorystyka zewnętrza lodówki jest różna, ale najczęściej klienci decydują się na białe, czarne lub szare lodówki.